פרגולות ודקים

פרגולות עץ - כשהיופי והעיצוב נפגשים

אופנת הפרגולות פורחת בשנים האחרונות בארץ. חלה עלייה ברורה בתודעת עיצוב הבית והגינה. חשיפה באמצעות המדיה כמו גם נסיעות של ישראלים רבים לחו"ל תרמו להבנה שנעים יותר ומהנה יותר לחיות בסביבה אקולוגית מטופחת ויפה. כך ניתן לראות פרגולות ודקים כמעט בכל מקום: בגינות פרטיות, בגנים ציבוריים, בבתי מלון ובמסעדות.

פרגולות הן מבנים פתוחים מעץ, ללא קירות אבל עם גג הבנוי מקורות עץ בצורת שתי וערב. הן מהוות פתרון עיצובי יפה ונוח למטרת הצללה מפני השמש ויכולות להוות גם מסתור מפני הגשם. הפופולריות של הפרגולות נובעת, במידה רבה, מהפיתוח המואץ בבנייה עם חומרי גלם העשויים מעץ. ישראל אינה עשירה ביערות ורק עם פתיחת מוצרי הצריכה ליבוא מסיבי כולל עץ כחומר גלם, התחילו להפנים בארץ עד כמה העץ הוא חומר גלם נוח לעיבוד לכל מטרה – כולל עיצוב ובניית פרגולות.

פרגולה הבנויה מעץ משתלבת בצורה טבעית בצללית הבית ובחלל הגינה. יחד עם זאת, ניכר בה העיצוב המיוחד המשקף את טעמם של בני הבית.

שדרוג גינות ומפרסות חוץ - דקים מעץ

דקים לחיפוי משטחים הוא אחד הנושאים הקשורים בעיצוב שקיבל תאוצה גדולה בעשור האחרון.

בעבר, נהוג היה לרצף משטחי חוץ באמצעות מרצפות, פלחי שיש טבעי או אבנים משתלבות. לאחרונה, האופציה של בניית דקים מועלית כאופציה אידאלית עבור אנשים רבים. עניין של אופנה, יאמרו אחדים והם לא טועים כי אכן, גם באופנת העיצוב יש מגמות חדשות, מרהיבות ומלהיבות וזה בוודאי חלק מהעניין. 

דקים הם משטחי עץ טבעיים המשתלבים בכל סביבת מגורים ותורמים ליופי סביבתי ולתחושת נועם, נוי ושלווה. בישראל של היום הידועה במצוקת המים שלה, נוהגים רבים להחליף את משטחי הדשא שלהם במשטחים של דקים.

לפניכם 5 דברים שחשוב לדעת על פרגולות:

  • את הפרגולה ניתן לבנות מעץ או ממתכת. בשני המקרים, קיים מבחר גדול של חומרי גלם, כאשר לכל אחד יש יתרונות וחסרונות משלו.
  • פרגולות מעץ, ניתן לבנות לבד ואין חובה להיעזר באנשי מקצוע. יחד עם זאת חשוב לזכור, שבמקרים רבים אנשים נהנים מישיבה תחת הפרגולה ולכן עליה להיות יציבה לשמירה על ביטחונכם האישי.
  • מטרת הפרגולה היא בעיקר לסוכך בימים שטופי שמש ולאפשר הנאה מאוויר טוב מבלי להסתנוור או לסבול מחום יוקד.
  • את הפרגולה ניתן לבנות מעל חצר או מרפסת והיא מהווה פתרון נוח כאשר רוצים קירוי, אשר לא דורש ימים רבים של עבודה ולכלוך ברחבי הבית ומחוץ לו.
  • ישנן פרגולות, אשר מחויבות בתשלומי ארנונה היות שהן נחשבות כחלק בנוי בבית, כמו חדר נוסף. לכן, לפני בניית פרגולה, חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע, המתמחים בתחום זה בכדי לקחת את החישוב הזה בחשבון או לחלופין, לבדוק כיצד ניתן להימנע מהצורך בתשלומי ארנונה עליה בדרך חוקית.

כיצד שילוב רצפת דק משדרגת את הסביבה?

מקובל מאוד לשלב משטחי דקים באמצע הגינה, במקום הדשא או בנוסף אליו, מסביב לבריכה, בפינת אירוח תחת כיפת השמיים ובכל מקום שדורש חיפוי, אפילו מרפסת של דירה או על הגג של הפנטהאוז.

דקים תורמים לתחושה של ניקיון וחמימות מלבד האסתטיקה והתכונות האקולוגיות שבהם, בעזרתם, יחד עם אביזרי נוי, אפשר לחפות משטחים נרחבים גם במקומות בהם גדלים עצים באמצעות יצירת פתחים מיוחדים וגדרות סביבם.

היתרונות – הדק מאפשר הרחבת שטח המחייה בחצר ומקנה תחושת יוקרה בתוך הבית ומחוצה לו. כמו כן, בשונה מריצוף, העלויות הן יחסית נמוכות, הן עמידות וניתנות לתיקון או החלפה בפשטות, ומספקות מראה טבעי ונעים כתחליף לבטון או מרצפות 'מרקדות' ומיושנות.

החסרונות – היות שמדובר בעץ, אשר יימצא בחצר ויהיה חשוף לפגעי מזג האוויר חשוב לקחת בחשבון את סוג העץ ולהתאים את תכונותיו אל המטרה. כמו כן, הדק דורש טיפול שגרתי לניקיון ולתחזוקה שוטפת.

שדרוג הדק

במידה והחלטתם לבנות דק בחצר ביתכם, מומלץ לשקול לבנות גם פרגולה על מנת להצל על הדק וליהנות ממנו גם בימים שמשיים במיוחד. 

דקים בעלי שיפוע קל יכולים להחליף מדרגות והם מאפשרים בכך גישה נוחה ונעימה לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים ובעיות נגישות. במלים פשוטות: לדקים יש שימושים רבים ומעל הכול הם תורמים ליפי הסביבה ומשדרגים את הבית והגינה.

ייצור פרגולות בידי אמן עץ או בשיטת 'עשה זאת בעצמך'

קל לתכנן ולבצע פרגולה סטנדרטית בעלת עיצוב פשוט. תוכלו לעשות זאת בעצמכם, עם הדרכה מתאימה, את העצים תוכלו לרכוש במחסן עצים שלנו המייבא משווק והמספק את כל חומרי הגלם הנדרשים לעבודה. 

מעוניינים בפרגולה מעוצבת וייחודית?

קראו על הסופרגולה שלנו – פטנט פרי גאוותנו המשלב סוכה עם פרגולה לכל ימות השנה.

אנו, בהללויה הארומה שבעץ, נשמח לעמוד לרשותכם ולייעץ לכם מניסיוננו בתחום עבודות העץ בכלל והפרגולות בפרט על מנת שהפרגולה שלכם תהיה מוצלחת ותתאים ככל הניתן לדרישות והצרכים האישיים שלכם תוך מתן שירות אישי ומקצועי.

לקבלת מידע נוסף - השאירו פרטים ונצור עמכם קשר!

צוות הללויה הארומה שבעץ ישמח להעניק לכם שירות!

שלום שמעוני: 050-3444882

דילוג לתוכן