גדרות מעץ – מיגון, פרטיות אסתטיקה ונוי

גדרות מעץ נבנות סביב הבתים מכמה סיבות: הצורך לביטחון ומיגון הסביבה המשפחתית והאישית, יצירת תחושת הפרטיות תוך הפרדת השטח הפרטי מהשטח הציבורי, לצורכי נוי ואסתטיקה וכן כדי לשמור על הילדים ועל חיות המחמד של בני הבית.

חשוב להגדיר את הצרכים המדויקים של הדיירי הבית כי הם יהוו את התשתית לתכנון הגדר, למיקום שלה ולעיצובה.
גדר לצורכי ביטחון תיבנה מעץ עבה ומסיבי יותר, גדר לשמירה על חיות המחמד או הילדים הקטנים בתחומי החצר צריכה להיות צפופה יותר וללא מרווחים רחבים ואם הגדר מיועדת לנוי בלבד יש לקחת בחשבון את הגובה והחומר המותר לשימוש על פי הרשות המקומית.

הבחירה בגדרות מעץ

גדרות מעץ הן הבחירה האידאלית למראה טבעי ואסתטי ולשילוב עם הגינה והצמחייה תוך האפשרות לביטוי עצמי וטעם אישי. המגוון הרחב שקיים בעולם העץ; סוגי עץ, טקסטורות שונות, צבעים וצפיפות החומר, יוצרים אפשרויות בניית גדרות מעץ  לכל מטרה ומהווים חגיגה לעין וללב.

אם ברצונכם לבנות גדר בחצר ביתכם, ראשית עליכם להחליט מאיזה חומר תרצו אותה. החומרים העיקריים, בהם משתמשים לרוב הם: מתכת, פלסטיק ועץ.

היתרונות שבגדרות מעץ

העץ, בשל היותו חומר רך יחסית, מאפשר עיצובים שונים של הגדר. כמו כן, היות וישנם סוגים רבים של עץ, באפשרותכם לבחור את העץ המתאים לכם בהתאם לתכונות הייחודיות לכל אחד מסוגי העץ ולצרכים שלכם.

יתרון משמעותי נוסף של העץ הוא המראה הטבעי שלו וההתמזגות שלו עם הצמחייה שבחצר ביתכם. כמובן, אם ברשותכם דק או פרגולה מעץ, ניתן לעשות התאמה מושלמת ביניהם לבין הגדר על ידי שימוש באותו חומר הגלם או ציפוי העץ. כך תוכלו לשבת בשטח הפרטי שלכם ולהרגיש שאתם בחיק הטבע.

אל נא התעלם מבפן הכלכלי!

העץ הוא אחד החומרים הזולים לבניית גדר. כמובן, שהמחירים משתנים בהתאם לסוג העץ ואופי העבודה על הגדר שלכם. לכל עץ יתרונות ייחודיים משלו. ישנם עצים רכים יותר, חזקים יותר, בעלי מראה כזה או אחר וכך הלאה. הכל תלוי בצרכים שלכם.

אנו נשמח לייעץ לכם בבחירת חומר הגלם המתאים ביותר בעבורכם ובנות עבורכם את הגדר עליה חלמתם!