גגות רעפים

גגות רעפים – הסגנון המוביל בבית הישראלי החדש

לכל בית יש גג, השאלה היא, איזה?
בתים פרטיים רבים ברחבי הארץ והעולם מתהדרים בגגות רעפים, אשר מעניקים לבית מראה כפרי ונעים.

בשנים הראשונות שלאחר קום המדינה, מרבית הבתים נבנו עם גגות רעפים. אולם אט אט, נעלמו הרעפים מהנוף האורבני והסגנון ששלט ביד רמה לאורך הרבה מאוד שנים הוא הגג השטוח מעל בניינים מרובעים.
בעשור האחרון, אנו עדים לבנייה מואצת בסגנון כפרי, במיוחד בפרברי הערים הגדולות ובישובים קהילתיים שאינם בעלי אופי עירוני. אחד מסימני ההיכר הבולטים של הסגנון הכפרי הוא החזרה לגגות הרעפים. אמנם, במהלך השנים הקונספט של הרעפים עבר מטמורפוזה בתהליכי הייצור והתוצר הסופי אבל התוצאה הנראית לעין היא מרהיבה והיתרונות שבגגות הרעפים נשארו והתחזקו לאורך השנים.

כיצד בונים גגות רעפים?

את האדום היפה הזה והבולט לעין – ניתן לזהות מרחוק אבל לא כולם יודעים שמתחת לרעפים האדומים קיימת קונסטרוקציה אימתנית הבנויה מעץ ואותה מתכננים האדריכל והמהנדס האחראים על תכנון ועיצוב הבית. קונסטרוקציה כזאת חייבת להיות מתוכננת בקפידה רבה, במידות הנכונות, עם פרטי חיבור נכונים בין קורה לקורה וחיבור נכון לקיר ההיקפי.

יתרונות וחסרונות  בגגות רעפים

גגות רעפים, מלבד היותם יפים למראה, הם בעלי תכונות ייחודיות; הם חזקים, עמידים בפני פגעי הזמן, מעוצבים וגם יעילים וחסכוניים מבחינת נוחות טרמית וחיסכון באנרגיה. תכונותיהם מתאימות בעיקר לארצות בעלות אקלים קר וגשום. הסיבה לכך היא, שהמבנה המשופע שלהם והחומר ממנו הם עשויים מאפשרים אגירה של חום וניקוז פשוט ביותר של מי גשמים.

יחד עם זאת, למרות שהאקלים הישראלי הוא חם בעיקרו, בעיית ניקוז מי הגשמים מגיעה כמעט לכל בית בישראל, כאשר התסמינים העיקריים הם נזילות או הצטברות של מי הגשמים על הגג השטוח. מי הגשמים אינם הדבר היחיד אשר עלול להצטבר על גג שטוח, אלא גם לכלוך של עלי שלכת ופסולת הנישאת ברוח. יתרון נוסף של גג רעפים הוא נושא התחזוקה. בהשוואה לגג שטוח, גג רעפים דורש תחזוקה מינימלית.

אז למה אצלנו?

התשובה היא פשוטה – כי אנחנו מומחים בתחום! אנו מתמחים בעבודות עץ ממגוון סוגים וביניהן בניית גגות רעפים, גרמי מדרגות מעץ והרחבת עליית גג בתוספת ונטה סולרית או חלון צוהר עילי.
גם אצלך בבית, כמו בבתים אחרים בהם עבדנו, לא נתפשר על איכות ובטיחות, הן בחומרי הגלם והן בעבודת הבניה, ונעשה הכל בכדי להבטיח הנאה מרובה ככל האפשר מן התוצאה הסופית.

 

 

לקבלת מידע נוסף - השאירו פרטים ונצור עמכם קשר!

צוות הללויה הארומה שבעץ ישמח להעניק לכם שירות!

שלום שמעוני: 050-3444882

דילוג לתוכן