איך בונים אדנית עץ?

אם יש לכם ידיים טובות אתם בוודאי נהנים לעשות דברים בעצמכם במקום לבקש מאנשי מקצוע שיעשו עבורכם.. 

דוגמא טובה לכך היא בנייה של אדניות עץ!

אדניות מעץ, אלו אשר נמצאות בחצרות, גינות, מרפסות ובפנים הבית, נבנות על ידי נגרים אשר משקיעים זמן רב בבנייה של אדניות בגדלים שונים, עם זה על פי דרישת הלקוח ועם זה בגדלים קבועים שהעסק מציע למכירה לקהל לקוחותיו בחנות או באתר האינטרנט שלו. 

תהליך הבנייה אינו מסובך ונעשה על ידי אנשי מקצוע אשר יש להם ידיים טובות, ראייה מקצועית, ניסיון וכן את כל כלי העבודה הנדרשים לצורך בניית אדנית עץ איכותית ומטופחת.

לפני שניכנס לסוגיית אדנית עץ עשה זאת בעצמך, כשאתם הולכים לרכוש אדניות עץ מוכנות, חשוב שתדעו מספר פרטים; 

  1. מאיזה סוג עץ עשויה האדנית. ההמלצה היא להשתמש בעץ מלא ואיכותי העמיד לאורך זמן וידידותי לסביבה, לצורך בניית אדנית.
  2. צריך לוודא באיזה צבע ניתן לצבוע את האדנית במידה ורוצים לשחזר את צבעה המקורי או לשנות אותו.
  3. יש לקבל המלצות כיצד לשמור על האדנית כשמציבים אותה בחוץ, כלומר בשמש. אומנם אדניות עץ נשמרות היטב בתנאים חיצוניים ובכל זאת, על מנת שיחזיקו מעמד זמן רב, ייתכן ותצטרכו לבצע פעולות שונות במשך הזמן בשביל לשמר אותן.

כיצד בונים אדנית עץ בצורה מקצועית?

בשלב הראשון, נבחר מספר פלטות עץ מאותו סוג ובאותו גודל ונחבר ביניהן באמצעות דבק עמיד וחזק לתנאי חוץ, דבק זה יאפשר להדביק בין החלקים השונים כך שתיווצר צורה של פלטה אחת שטוחה.

בשלב הראשון, נבחר מספר פלטות עץ מאותו סוג ובאותו גודל ונחבר ביניהן באמצעות דבק עמיד וחזק לתנאי חוץ, דבק זה יאפשר להדביק בין החלקים השונים כך שתיווצר צורה של פלטה אחת שטוחה.

על גביו יש להדביק זוג רגליים שנמצאות בזווית של 45 מעלות. בשלב זה נשתמש במלחציים ידניות בשביל לדחוס את הפלטות השונות שיהיו קרובות זו לזו ברמה מספקת. חשוב להבהיר יש לבצע את העבודה על גבי משטח שטוח על מנת שהפלטות יהיו ישרות ויהיה נוח לעבודה מדוייקת.

בשלב הזה הוא נחבר את הרגליים לפלטות באמצעות מסמרים, לאורך כל הרגל, בשני הצדדים של הפלטות. בסיום התהליך, נקבל למעשה את דופן אחד של האדנית. בהמשך, נבצע את אותה פעולה עוד 4 פעמים, על גבי כל אחד מהחלקים של הפלטה. ייתכן מאוד שבחלק הנמוך של הפלטה, כלומר, החלק עליו מציבים את האדמה ואת הצמחים, לא יהיה מורכב מפלטות שונות אלא מפלטה אחידה עליה הוא יציב את שאר דפנות האדנית.

השלב הבא בבניית אדנית עץ באופן מקצועי יהיה השלב בו העץ עובר צריבה. 

מדוע צורבים את העץ?

  • הנוזלים שבעץ מתנדפים החוצה בעת הצריבה החמה ובכך מורידים את אחוזי הלחות בעץ ומפחיתים את הסיכוי להיווצרות סדקים באדנית.
  • הצריבה מסירה מהעץ כתמים וצבעים לא טבעיים שנטמעו בו במהלך הזמן, ומעניקים לאדנית גוון וטקסטורה טבעיים.
  • הצריבה תסייע לשיוף קל יותר של העץ עד שיהפוך לחלק.

בשלב זה, כשהעץ הוא חלק יהיה ניתן לצבוע אותו בצבעים שונים. כמובן שהשימוש יהיה אך ורק בצבע שיכול להתאים לעץ.

איך קובעים את גודל האדנית?

לשאלה כיצד קובעים את גודל האדנית וכיצד משתמשים בגודל פלטות מתאימות, הרי שבעל המקצוע מקבל קרשים מסוגים שונים של עצים, אותם הוא מנסר לגודל המתאים באמצעות מסור חשמלי, על פי גדלים שונים, בהם הוא יכול להרכיב אדניות עץ לצרכים מגוונים. כמובן שעל מנת שהוא יוכל לבנות את האדנית, עליו לוודא שיש לו פלטות עץ בגדלים דומים, כלומר עליו להחליט מראש כמה אדניות הוא מתכוון לבנות בכל גודל ועל פי זה הוא ידע כיצד לנסר את העץ בגדלים המתאימים, או לחילופין לרכוש את העצים חתוכים על פי הזמנה מראש. 

ייצור אדנית מעץ - עשה זאת בעצמך | הללויה הארומה שבעץ

לפני שהאדנית עוברת לשיווק ומכירה, יתבצע תהליך של דפיון (כיסוי ניילון פנימי שאינו מדיף כימיקלים וידידותי לסביבה) וגימור, בין היתר ייבדק שאין באדנית שום פגם, שהצבע אכן מבריק, שאין על האדנית שום חריטה או כרסום, וכן שהיא חזקה מספיק בשביל להחזיק חול ועציצים. אותן אדניות שבעל המקצוע מכין אמורות להישמר בתנאי חוץ, ולכן חשוב לבצע בדיקה קפדנית שאכן האדניות יכולות להחזיק מעמד בשמש וכן באופן כללי, שהן מסוגלות לאכלס כמות גדולה של צמחים ועציצים. הבדיקה יכולה להתבצע על פי חומרים או חפצים במשקלים דומים, בטרם הם עוברים למכירה.

לקבלת מידע נוסף - השאירו פרטים ונצור עמכם קשר!

צוות הללויה הארומה שבעץ ישמח להעניק לכם שירות!

שלום שמעוני: 050-3444882

דילוג לתוכן