אדניות עץ גדולות

אדניות עץ גדולות ופונקציונאליות

כשאנחנו עומדים בפני רכישת אדניות לבית או למשרד עלינו להחליט האם אנחנו רוצים לרכוש אדניות עץ גדולות או מספר אדניות עץ קטנות אשר יכולות להתאים לגידול צמחים ופרחים בודדים. 

הרעיון של אדניות עץ גדולות הוא פעמים רבות רבה יותר אפקטיבי ולו מהעובדה שמדובר באדניות שתופס הרבה פחות שטח ומאפשרות לגדל מספר צמחים בשטח אחד. אומנם לעיתים תכופות העבודה עם אדניות עץ שכאלה יכולה להיות מעט מסובכת ולא מעצם העובדה שאם מספר צמחים ופרחים נמצאים באותו שטח, אז הם יכולים לצמוח אחד בתוך השני, לייצר סבך אחד על השני, – ועל כן צריך ליצור הפרדה ברורה בין אזורי הגידול השונים, הרי שאנחנו יכולים ליהנות גם מהאפשרות להכניס לא מעט צמחים ופרחים לאדניות גדולות אלו, ולחסוך בכך שטחי גידול אחרים בהם נצטרך להשתמש.

רוצים לראות את מגוון האדניות שלנו?

חשוב לדעת - בחירת אדניות עץ גדולות

כאשר אנחנו מחליטים לרכוש אדניות עץ גדולות, אנחנו צריכים לקחת בחשבון כמה נקודות:

#1 ראשית לוודא את היכולת ליצור הפרדה בין שטחי הגידול השונים, בהנחה ואנחנו רוצים לטפח באותה אדנית מספר סוגים של צמחים, עלינו גם לשים לב לאופי הגידול של מספר צמחים על מנת שלא ייכנסו אחד לשטח של השני.

#2 שנית, עלינו להתייחס לנקודה כיצד מתחלקים המים באדנית, האם המים מגיעים לכל נקודה באדנית או רק לנקודה בה אנחנו שופכים אותם. במידה והם לא מגיעים לכל נקודה, עלינו למצוא את המקום בו המים מחלחלים בצורה מדויקת ויכולים להשקות את כל החלקים באדנית.

#3 שלוש, עלינו לבחון מה שטח החול שהאדנית יכולה להכיל והאם זה מתאים לצמחים השונים אותם אנחנו מטפחים באדנית. יש לקחת בחשבון שיש צמחים שדורשים החלפה של החול לעיתים תכופות, בעוד צמחים אחרים דורשים זאת פחות.

#4 ארבע, עלינו לשים לב לשאלה, האם אדניות גדולות אותן אנחנו רוכשים, יכולות להיות מונחות בכל מקום ולא להפריע בשטח בו הן מונחות. מן הסתם אנחנו נצטרך למצוא פיסת שטח גדולה על מנת שנוכל להעמיד את האדנית בצורה טובה ונכונה.

היתרונות שבאדניות גדולות מעץ

כאן טמונים היתרונות הגדולים של אדניות מעץ:

מדובר לא רק באדניות אשר מהוות מקום נוח ופורה לשם גידול עציצים וצמחים שונים, אלא שהן גם מהוות פריט עיצוב שניתן להשתמש בו בצורות שונות. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא אדניות גדולות מעץ מרובעות או מלבניות אשר ניתן לצבוע אותן בצבעים שונים אשר מוסיפים ליופי של המקום.

ניתן לתלות את האדניות במקומות שונים וכן להניח אותן על הקרקע בצורה מסודרת, אפילו בצורה מדורגת, כך שהצמחים העליונים ירדו כלפי אלה מלמטה.

מלבד העובדה שמדובר בפריט עיצוב, הרי שאדניות גדולות מעץ הן אדניות חזקות מאוד אשר אפשר להכיל בהן כמות צמחים גדולה בלי שהאדנית תיקרע או תישבר, מה שקורה לא פעם במקרה של אדניות מפלסטיק. היופי של אדניות גדולות מעץ, שהן עמידות בתנאי מזג אוויר שונים, כולל בתנאי חום, קור וגשם. אפשר לשים אותם בפנים הבית ומחוצה לו. זו הסיבה שאנחנו יכולים לראות שימוש נרחב באדניות מסוג זה גם בבתים פרטיים, בתי קפה ומסעדות, עסקים וכן במקומות פתוחים וציבוריים, למשל בגינות ציבוריות, איי תנועה ועוד.

יתרון נוסף של אדניות עץ הוא שניתן לעטוף אותן. במידה ומדובר בצמחים שיש צורך שיהיו באזור סגור, הרי שמעצם המבנה של האדנית שהוא עם דפנות שוות, הרי שניתן לאטום את האדנית בצורה נוחה עם נייר ניילון דק ובכך לאפשר לצמחים לקבל אור גם בלי להיות בשמש או לחילופין, להיות בחוץ בלי שיגדל מעבר לגובה של האדנית. זה טוב בעיקר למרפסות בהן אנחנו לא רוצים שהצמח תגדל מעבר למה שאנחנו יכולים שהוא יגדל. 

לקבלת מידע נוסף - השאירו פרטים ונצור עמכם קשר!

צוות הללויה הארומה שבעץ ישמח להעניק לכם שירות!

שלום שמעוני: 050-3444882

דילוג לתוכן